• katana.jpg
  • 0A595D49-8E23-42EF-9AAA-267997EE47CC.jpeg
  • jodo1.jpg
  • zdjecie_1.png
  • Zdjecie_6.jpg
  • Zdjęcie_7.png
  • 40293.jpg
  • Zdjecie_3.png
  • 35493857_2321836547833953_6816456322473525248_n.jpg
  • how_to_choose_shinai_3.jpg
  • Zdjęcie_5.jpg
 


56161469 338194960143473 2829864543000199168 n

murakamibaner1

   W minionym tygodniu, od piątku 06.02 aż do niedzieli 08.02 odbyło się Zimowe Gasshuku Jodo. Była to pierwsza impreza tego typu, zaś na jej lokalizację została wybrana Linia pod Lęborkiem (pod Gdynią).

Chcąc uczestniczyć w całym wydarzeniu wszyscy uczestnicy z WSK wyruszyli już w czwartek po południu lub wieczorem - a były nas dwa samochody! Tym samym okazaliśmy się być najliczniejszym "teamem" wśród polskich i słowackich klubów - ex aequo z Meishinkan Poznań. Po długiej trasie trafiliśmy do szkoły, w której miały odbyć się treningi oraz gdzie zapewniono nam akomodację.

 

1.ZGJ WSK

   Keiko rozpoczynało się o godzinie 10. Po pospiesznie skonsumowanym śniadaniu zebraliśmy się na sali, gdzie nastąpiło rozpoczęcie wydarzenia, rozgrzewka i - w końcu - trening pod czujnym okiem nieocenionego sensei Andiego. Celem zmaksymalizowania wykorzystania czasu przerwa obiadowa została skrócona do 30 minut. Aż do godziny 18 przerabialiśmy więc pierwszy poziom Shinto Muso Ryu, co dla wielu z nas było pieszym spotkaniem z koryu jodo. Po kolacji i krótkiej integracji rozeszliśmy się do pokojów by zregenerować się trochę przed kolejnym dniem.

   W sobotę również ruszyliśmy od 10, tym razem z seitei jo. Niespodziankę sprawiła nam sensei Harry, która na jeden dzień przybyła do Polski by podzielić się z nami swoim ogromnym doświadczeniem. Pomocą służył również sensei Adam, który w połowie treningu przejął grupę początkująca.
Wieczorem, o 19:30, rozpoczęło się sajonara party. Jednak nie była to zwyczajna impreza - 1. Zimowe Gasshuku Jodo zbiegło się w czasie z 5. jubileuszem wizyt sensei Andiego i Harry w Polsce! Udało nam się zaskoczyć i wzruszyć naszych gości, organizatorzy przygotowali też niezwykły, jeżokształtny tort, który, przy zgaszonym świetle, wniesiono na salę. Później rozpoczęły się toasty, przemowy i zabawa, która trwała do... północy. Powodem takiej wstrzemięźliwość był oczywiście nadchodzący ostatni dzień treningów.

   Niedziela upłynęła pod znakiem egzaminów - z naszego klubu nie zdawała tylko jedna osoba - Michał. Cała reszta, Aga, Bartek, Jerzy, Łukasz, Mariusz i ja planowaliśmy podejście, stąd też, na wydzielonej części sali do ostatniej chwili doszlifowywaliśmy swe umiejętności korzystając z pomocy sensei Adama i sensei Andiego.


O godzinie 14:30 padło ostatnie "seiretsu!" i impreza została zamknięta... a przynajmniej część treningowa. Od 14:45 rozpoczęły się bowiem egzaminy, które wszyscy szczęśliwie zdali! Nowe stopnie w naszym klubie to:

Agnieszka Krawczyk - 1 dan,
Szymon Fujak - 1 dan,

Bartosz Szućko - 1 kyu,
Łukasz Filip - 1 kyu,
Jerzy Nysler - 1 kyu,
Mariusz Żurek - 1 kyu.

1.ZGJ egzaminy

Około godziny 15:30 pożegnaliśmy się i ruszyliśmy z powrotem do domów.

Dodając coś od siebie - tylko więcej takich wyjazdów!

tekst: Szymon Fujak
foto: Monika Pieńkowska

1. ZGJ all

fb yt

©2014-2015 Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo     Wszelkie prawa zastrzeżone     Polityka prywatności

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w polityce prywatności i ciasteczek.

  Rozumiem i zgadzam się.