• 04.jpg
  • 01.jpg
  • 05.jpg
  • 03.jpg
  • 02.jpg
 

Wprawdzie sezon ogórkowy trwa w najlepsze, ale nie we Wrocławskim Stowarzyszeniu Kendo: treningi odbywają się trzy razy w tygodniu przy ul. Parkowej (grafik dostępny na facebookowej stronie WSK), a od lipca trenuje z nami członkini Kadry Narodowej Kendo – Natalia Maj, która postanowiła zamienić zekken Furokanu na wrocławskie barwy klubowe – serdecznie witamy w naszych szeregach!

W lipcu (7 i 9) na Parkowej zorganizowano też staż z sensei Shizuką Takahashi (6 dan kendo renshi), której asystował sensei Fuminori Honda (6 dan kendo). W treningach wzięli również udział kendocy z innych polskich klubów (m.in. z Warszawy, Katowic czy Krakowa).

Warto przypomnieć, że wrocławskie kendo i iaido szczególnie wiele zawdzięcza sensei Takahashi. To właśnie ona w 2002 r. przyjechała do Wrocławia jako wolontariuszka wydelegowana przez japońską organizację rządową, by popularyzować te sztuki walki w naszym kraju (była pierwszą kobietą prowadzącą treningi kendo w Polsce). Zawsze będziemy pamiętać, jak wielki wkład sensei Shizuka wniosła w rozwój WSK, a także mamy nadzieję, że w przyszłości będzie odwiedzać nas częściej :)

 

 

fb yt

©2014-2015 Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo     Wszelkie prawa zastrzeżone     Polityka prywatności

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w polityce prywatności i ciasteczek.

  Rozumiem i zgadzam się.