• Zdjecie_3.png
  • 35493857_2321836547833953_6816456322473525248_n.jpg
  • jodo1.jpg
  • katana.jpg
  • Zdjecie_6.jpg
  • Zdjęcie_7.png
  • how_to_choose_shinai_3.jpg
  • 0A595D49-8E23-42EF-9AAA-267997EE47CC.jpeg
  • 40293.jpg
  • zdjecie_1.png
  • Zdjęcie_5.jpg
 


56161469 338194960143473 2829864543000199168 n

murakamibaner1

Kolejna Vratislavia za nami – była to już trzecia odsłona turnieju kendo, organizowanego przez WSK w dniach 9-10 czerwca. Jak na imprezę o charakterze międzynarodowym przystało, oprócz zawodników z Polski oraz innych europejskich krajów (m.in. Niemiec, Wielkiej Brytanii czy Włoch), do Wrocławia przyjechała nawet uczestniczka z odległego Szanghaju. Łącznie w hali sportowej Młodzieżowego Centrum Sportu przy ul. Parkowej 14-16 zgromadziło się ponad siedemdziesięciu uczestników.

Vratislavia

Podczas organizacji całego przedsięwzięcia szczególnie zależy nam, by zaprosić do współpracy sędziów ze wszystkich zakątków Europy, którzy posiadają najwyższe stopnie kendo. Tegoroczne grono sędziowskie składało się z takich znakomitych kendoków jak:

– Angela Papaccio (6 dan kendo),

– Mirial Livosi (6 dan kendo),

– Singrun Caspary (6 dan kendo),

– Andrey Solodovnikov (6 dan kendo),

– Andrzej Kustosz (6 dan kendo),

– Artur Hessel (6 dan kendo),

– Mariusz Wial (6 dan kendo),

– Zbigniew Misiak (5 dan kendo),

– Jarosław Wolny (5 dan kendo),

– Wiesław Biel (5 dan kendo).

Rolę sędziego głównego zawodów pełnił sensei Kustosz.. Sportowe wydarzenie w zasadzie rozpoczęło się już w piątek 8 czerwca – zainteresowani mogli poćwiczyć z zaproszonymi senseiami w ramach wspólnego keiko w sali przy ul. Menniczej.

W sobotę rozegrano turnieje indywidualne w trzech kategoriach, natomiast w niedzielę rano odbył się egzamin na stopnie od 1 do 4 dana, a następnie turniej drużynowy. Cieszymy się, że w turnieju kobiet Marysia Bober wraz z Agnieszką Wial (która od niedawna reprezentuje na zawodach WSK) zajęły trzecie miejsce. Na dodatek drużyna o nazwie „Ostre Kimchi”, którą współtworzyła Marysia, Agnieszka Skulicz oraz Anna Betley-Uchańska (z Warszawskiego Klubu Kendo) zdobyła srebro w drużynówce (plus nagroda kantosho dla Agnieszki Skulicz). Poniżej wyniki wszystkich rozgrywek:

 

Turniej indywidualny kyu open

1. Jakub Tepper (Tengukai)

2. Bartosz Gorczyca (Bydgoskie Stowarzyszenie Kendo)

3. Hugo Geeves (Manchester) oraz Katarzyna Babińska (Warszawski Klub Kendo)

Kantosho: Michalina Gąsienica-Laskowy (Koryukan Kraków) oraz Michał Maliński (UKS Łódź)

Turniej indywidualny dan kobiet

1. Alina Gdeczyk (Warszawski Klub Kendo)

2. Jasmin Rodig (Budo-Club-Dresden)

3. Agnieszka Wial (Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo) oraz Maria Bober (Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo)

Kantosho: Anna Betley-Uchańska (Warszawski Klub Kendo)

 

Turniej indywidualny dan mężczyzn

1. Krzysztof Bosak (Warszawski Klub Kendo)

2. Koichi Nakabayashi (Budo XI)

3. Maurycy Kaczor (UKS Łódź) oraz Tino Lehmann (Budo-Club-Dresden)

Kantosho: Ito Akihiko (Koan-Kendojo Hamburg)

 

Turniej drużyn 3-osobowych

1. Octopus w składzie: Koichi Nakabayashi (Budo XI), Mariusz Wial (Warszawski Klub Kendo), Agnieszka Wial (Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo)

2. Ostre Kimchi w składzie: Agnieszka Skulicz (Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo), Anna Betley-Uchańska (Warszawski Klub Kendo), Maria Bober (Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo)

3. Astra Hamburg w składzie: Ito Akihiko (Koan-Kendojo Hamburg), Nakashima Koki (Koan-Kendojo Hamburg), Yamamura Soichiro (Koan-Kendojo Hamburg) oraz UKS Łódź w składzie: Michał Maliński (UKS Łódź), Maurycy Kaczor (UKS Łódź), Maciej Pietras (Sopocki Klub Kendo)

Kantosho: Agnieszka Skulicz (Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo) oraz Maurycy Kaczor (UKS Łódź)

 

Gratulacje dla zwycięzców!

W turniejowych zmaganiach wzięli również udział inni członkowie WSK: Krzysztof Belczyk, Marta Lewicka, Izabela Sobek oraz debiutujący na zawodach kendo Jakub Apostolski. Ponadto Krzysztof Belczyk zdał egzamin na 3 dana.

Także i w tym roku miejscem zacieśniania braterskich więzów z naszymi gośćmi była Wyspa Słodowa, na której odbyła się sayonara party. Dziękujemy uczestnikom za przybycie i gorąco zapraszamy do udziału we Vratislavii za rok!

Podziękowania kierujemy też do sędziów, sponsorów (Agencja Jeździecka A.A. Bober, Kendo24, Madake Budo Shop, Zanshin, Manufaktura słodyczy ekskluzywnych Doti, Fukuro oraz Audio Biel), patronów medialnych (Brzmienie M oraz TVP3 Wrocław), wszystkich gości, a także wolontariuszy i członków WSK (a w szczególności senseia Wiesława Biela, Artura Witczyńskiego oraz Marysi Bober) – bez Was to wszystko po prostu by się nie udało!

Turniej Vratislavia Kendo Cup zorganizowało Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo z pomocą Polskiego Związku Kendo, pod honorowym patronatem prezesa PZK – Włodzimierza Małeckiego, marszałka województwa dolnośląskiego – Cezarego Przybylskiego oraz dyrektora Młodzieżowego Centrum Sportu we Wrocławiu – Wojciecha Gęstwy.

https://www.facebook.com/VratislaviaKendoCup/

Na koniec prezentujemy też zdjęcia wykonane przez Piotra Jakóbczyka:

https://www.facebook.com/143185565699073/posts/2321838111167130/

 

fb yt

©2014-2015 Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo     Wszelkie prawa zastrzeżone     Polityka prywatności

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w polityce prywatności i ciasteczek.

  Rozumiem i zgadzam się.