• Zdjęcie_7.png
 • Zdjęcie_5.jpg
 • Zdjecie_3.png
 • 35493857_2321836547833953_6816456322473525248_n.jpg
 • 0A595D49-8E23-42EF-9AAA-267997EE47CC.jpeg
 • 40293.jpg
 • katana.jpg
 • how_to_choose_shinai_3.jpg
 • zdjecie_1.png
 • Zdjecie_6.jpg
 • jodo1.jpg
 


56161469 338194960143473 2829864543000199168 n

murakamibaner1

211010 Krawczyk 4dan

10.10.2021 podczas zgrupowania we włoskiej Bolonii Agnieszka Krawczyk zadała egzamin na 4 dan Jodo! Serdecznie gratulujemy!!!

 

WROCŁAWSKIE STOWARZYSZENIE KENDO ROZPOCZYNA NABÓR DO WSZYSTKICH SEKCJI, KENDO IAIDO I JODO!!!
 
PIERWSZY TRENING ODBĘDZIE SIĘ:
03.09.2021 O GODZ 19.30
KOMPLEKS SPORTOWY GEM
UL.JÓZEFA MIANOWSKIEGO 2B
51-605 WROCŁAW
 
ZAPRASZAMY!!!
 

WROCŁAWSKIE STOWARZYSZENIE KENDO ROZPOCZYNA NABÓR DO GRUPY 35+ !!!

PROJEKT KENDO 35+ JEST SKIEROWANY DO PAŃ I PANÓW !!!

03.09.2021 O GODZ 19.30

KOMPLEKS SPORTOWY GEM

UL.JÓZEFA MIANOWSKIEGO 2B

51-605 WROCŁAW

Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo jako pierwsze w Polsce rozpocznie nabór do grupy 35+.Postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom osób które poszukują nowych wyzwań i pragną wyrwać się choć na chwilę z objęć nudy , wszechobecnych używek elektronicznych lub zwyczajnie się zrelaksować. Kendo pomoże Państwu skutecznie poprawić kondycję fizyczną , doda energii i pewności siebie .

Kendo - droga miecza - to szeroko rozumiany rozwój osobisty i społeczny. Japońska odmiana szermierki ,którą w kraju kwitnącej wiśni trenuje kilka milionów osób.

Chociaż ta piękna dyscyplina sportu zaliczana jest do Budo a sama walka odbywa się w formule full contact jest ona praktycznie bezurazowa.

Zawodników chroni bowiem specjalna zbroja .

Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo jest najstarszym i najbardziej utytułowanym klubem Kendo we Wrocławiu .

Założycielem WSK jest sensei Wiesław Biel 5 dan kendo który pełni funkcję trenera kadry narodowej kobiet. W naszych szeregach posiadamy wielu utalentowanych zawodników którzy odnosza duże sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej .Oprócz sekcji Kendo w naszym klubie są jeszcze sekcje Iaido i Jodo.

Pierwszy miesiąc treningów ( bezplatny ) to zajęcia ogólnorozwojowe, wprowadzające i dopasowane do indywidualnych umiejętności ćwiczących , nauka poruszania się oraz reiho ale również ćwiczenia rozciągające z mieczem treningowym.Do takich ćwiczeń potrzebny będzie zwykły strój sportowy - trenujemy bez obuwia .

Treningi odbywają się w Kompleksie Sportowym GEM na ulicy Mianowskiego 2b (niedaleko Stadionu Olimpijskiego)

oraz w naszym dojo - Szkola Podstawowa na Kolistej (Kozanów)

Podczas treningów spełniane są wszystkie wymogi bezpieczęstwa związane z COVID -19

Zapraszamy serdecznie !!!

210503 Murakami 600 400

Ogromnie nam miło poinformować, że w dniu dzisiejszym Murakami Naotaka Sensei otrzymał od Wszechjapońskiej Federacji Kendo tytuł Jodo Hanshi. Sensei od 18 lat odwiedza Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo aby dzielić się swoją wiedzą. Serdecznie gratulujemy!!! Mamy nadzieję, że jak nie w tym roku, to w przyszłym uda się nam znów spotkać z Senseiem we Wrocławiu!

 

pożegnanie Marii Bober

Wrocław opuszcza niestety Maria Bober – utytułowana zawodniczka (m.in. kilkukrotna medalistka Mistrzostw Polski Kendo, zdobywczyni nagrody kantosho XVII Mistrzostw Świata Kendo w Korei), członkini Kadry Narodowej Kobiet, energiczna trenerka, działaczka Zarządu WSK, a przede wszystkim nasza serdeczna koleżanka.We Wrocławskim Stowarzyszeniu Kendo trenowała 11 lat i choć wraca do rodzinnej miejscowości na Śląsku Cieszyńskim, to mamy nadzieję, że nie zapomni o naszym dojo i będzie nas często odwiedzać.

Śnieżne Kotły kendo

Ekipa WSK w ubiegły weekend udowodniła, że kendo można ćwiczyć wszędzie – chociażby podczas górskiej wycieczki :) Wszystko zaczęło się od spontanicznego pomysłu senseia Wiesława Biela, by w sobotę 12 września wybrać się wspólnie na Śnieżne Kotły w Karkonoszach.

Nasi kendocy również musieli się w końcu oswoić z post-pandemiczną rzeczywistością i zaczęli „wychodzić z dojo”. Okazją ku temu był zorganizowany przez gdański klub Furōkan Letni Obóz Kendo (25-30.08.20) w Pucku. Na zdjęciach uczestnicy wydarzenia z Wrocławskiego Stowarzyszenia Kendo: sensei Wiesław Biel, Jan Blew senior, Jan Blew junior, Paweł Kownacki oraz Artur Patla.

letni obóz kendo 

letni obóz kendo

treningi na GEM-ie

Nie jest to wprawdzie sala przy ul. Kolistej, ale najważniejsze, że po wymuszonej przez pandemię Covid-19 przerwie powracają regularne treningi. Od 22 czerwca do końca sezonu wakacyjnego będziemy spotykać się w poniedziałki o godz. 19:00 i do godz. 20:30 korzystać z sali na kompleksie sportowym GEM przy ul. Józefa Mianowskiego 2b – oczywiście przestrzegając odgórnych zaleceń dotyczących zachowania bezpieczeństwa w dobie koronawirusa. Warto również wspomnieć, że już wcześniej podejmowaliśmy próby wspólnych ćwiczeń – były to treningi ogólnorozwojowe w niewielkich grupach na świeżym powietrzu (park gen. Władysława Andersa).

treningi w parku gen. Andersa

 treningi w parku gen. Andersa

egzamin na stopnie kyu

Wiesław Biel, Maria Bober, Krzysztof Belczyk, Iwona Strycharz, Izabela Sobek-Belczyk oraz Artur Witczyński – oto osoby nadzorujące egzamin, który odbył się ostatnio w WSK (25.02.20). Wszystko poszło sprawnie, a w klubie przybyło osób z wyższymi stopniami kyu:

Jakub Apostolski – 3 kyu

Michał Kuźniarz – 3 kyu

Paweł Dzieciaszek – 3 kyu

Adrian Bociek – 4 kyu

Barbara Hartmann – 5 kyu

Maciej Witosławski – 5 kyu

Grzegorz Brodziak – 5 kyu

Daniel Lax – 5 kyu

Paweł Kownacki – 5 kyu

Maciej Szymański – 5 kyu

Tak trzymać!

Brawa również dla Artura Witczyńskiego, który pierwszy raz (z pomocą senseia Biela) prowadził zdających, wskazując im stanowiska oraz wydając komendy. 

egzamin na stopnie kyu  

egzamin na stopnie kyu

Nagroda Gminy Kąty Wrocławskie

Pełni dumy zawiadamiamy, że sensei Wiesław Biel został 04.02.20 uhonorowany Nagrodą Gminy Kąty Wrocławskie za wysokie osiągnięcia sportowe w roku 2019.

Do tego dwoje świetnych trenerów Wrocławskiego Stowarzyszenia Kendo obchodziło ostatnio urodziny: 28 stycznia Krzysztof Belczyk, natomiast 6 lutego Marysia Bober – wszystkiego dobrego!

keiko z Anną Betley Uchańską i Krzysztofem Bosakiem

Członkowie Wrocławskiego Stowarzyszania Kendo mieli okazję uczestniczyć 16 stycznia w aż dwóch wydarzeniach jednego wieczoru. Najpierw było to keiko na Kolistej z udziałem warszawskich trenerów: Anny Betley-Uchańskiej i Krzysztofa Bosaka oraz będącej pod ich opieką „kadrą młodzików”. Nasi gości byli w drodze na turniej w Mainz, dlatego tym bardziej cieszy nas fakt, że znaleźli czas by potrenować we Wrocławiu.

Następnie po treningu kendocy z WSK udali się do IX LO przy ul. Piotra Skargi, by wspólnie z sekcją jodo uczcić urodziny Jerzego Nyslera. Solenizant podziękował za pamięć w wyjątkowy sposób – był to piękny pokaz jodo, za który serdecznie dziękujemy i jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!

seminarium Andrey Solodovnikov

Na zaproszenie Wrocławskiego Stowarzyszenia Kendo do Polski przyjechał sensei Andrey Solodovnikov (6 dan kendo), który przez wiele lat był kapitanem Kadry Narodowej Rosji. Ten doświadczony zawodnik i trener Russian Moskenkai Dojo nie po raz pierwszy odwiedził Wrocław – wcześniej pełnił rolę sędziego podczas turnieju Vratislavia Cup. Jednak tym razem zgodził się poprowadzić zgrupowanie kendo, które odbyło się w dniach 11-12.01.20.

Wiesław Biel - 50 urodziny 

23 grudnia swoje 50-te urodziny obchodzi nasz mentor i założyciel Wrocławskiego Stowarzyszenia KendoWiesław Biel. Z tej okazji życzymy mu spełniania marzeń, wszelkiej pomyślności, sukcesów na gruncie osobistym i zawodowym oraz tych związanych z kendo oczywiście ;)

zgrupowanie w Krakowie 2019 tytułowe

Końcówka roku 2019 to dla nas prawdziwe pasmo sukcesów – najpierw Marysia Bober zdobyła w listopadzie tytuł Mistrzyni Polski Kendo, natomiast 7 grudnia dwójka członków WSK Artur Witczyński i Izabela Sobek-Belczyk zdała na 2 stopień dan!

Egzamin zorganizowano w ramach jubileuszowego zgrupowania w Krakowie (40-lecie Koryukan Dojo), podczas którego odbył się też tradycyjny już turniej kendo dla uczestników powyżej 40-go roku życia – miło nam poinformować, że po raz kolejny wygrał go nasz sensei Wiesław Biel.

Na szczególne podziękowania za pomoc w przygotowaniach do egzaminu zasłużyli senseiowie: Wiesław Biel, Maria Bober oraz Krzysztof Belczyk :)

5th Cracow Kendo Seminar 

5th Cracow Kendo Seminar

Mistrzostwa Polski Poznań 2019 tytułowe

Z wielką radością informujemy, że Maria Bober z Wrocławskiego Stowarzyszenia Kendo kolejny raz zdobyła tytuł Mistrzyni Polski! Marysia przyzwyczaiła już nas, że nie wraca do Wrocławia z pustymi rękami – i tym razem nie dała przeciwniczkom zbyt dużych szans, pewnie wygrywając kolejne walki.

15-ta edycja Zgrupowania z Murakami Sensei, zorganizowana przez Polski Związek Kendo wraz z Wrocławskim Stowarzyszeniem Kendo, zgromadziła blisko 40 uczestników z Polski, Czech i Izraela. 5 dni poświęconych na trening Iaido i Jodo zwieńczyła mała uroczystość podczas, której Prezes Polskiego Związku Kendo, Pan Włodzimierz Małecki wręczył dyplom uznania oraz złotą odznakę PZK Sensei Murakami Noataka oraz dyplomy wraz ze srebrnymi odznakami PZK Sensei Andrew Watson i Murakami Yoshihisa.

 

191105 Papacco 1

Z przyjemnością informujemy, że Polski Związek Kendo postanowił uhonorować Angelę Papaccio (6 Dan Kendo) srebrną odznaką, w uznaniu za jej wkład w rozwoju polskiego kendo. W imieniu PZK przekazał ją Sekretarz Generalny Michał Szczepański.

W tym roku sensei Angela poprowadziła treningi w dniach 25-27.10.19, a towarzyszyła jej dobrze znana nam sensei Miriam Livolsi (6 Dan Kendo). Na sobotnich zajęciach pojawił się również Mariusz Wial – Trener Kadry Mężczyzn oraz Anna Betley-Uchańska – Asystentka Trenera Kadry Kobiet.

rocznica Władysława Turbaka w WSK tytułowe

Kończący się tydzień upłynął sekcji kendo pod znakiem miłych wydarzeń. Na wtorkowych (22.10) zajęciach Władysław Turbak postanowił w wyjątkowy sposób uczcić rok trenowania we Wrocławskim Stowarzyszeniu Kendo – upiekł nie tylko pyszny, ale i oryginalnie wyglądający tort (shinai z karmelu!), którym poczęstował uczestników treningu – dziękujemy!

kurs instruktorski kendo w Warszawie

W dniach 21-22 września 2019 roku w Zawierciu odbyły się XVIII Mistrzostwa Europy Jodo. W zawodach brali udział reprezentanci z 19 krajów, którzy walczyli w 6 kategoriach (od mudan do godan). Oprócz startów indywidualnych był także turniej drużynowy. Pierwszy raz tak ważna impreza jodo odbyła się w Polsce. W Reprezentacji Narodowej było aż pięciu członków Wrocławskiego Stowarzyszenia Kendo. Niektórym udało się wrócić do domu z medalami. 

 • Michał Szczepański - kategoria godan - 3 miejsce

 • Jakub Zdańkowski - kategoria mudan - 1 miejsce

Ponadto Polska w turnieju drużynowym zajęła 2 miejsce. W skład drużyny wchodzili Łukasz Machura ( Bumeikan, Katowice) oraz 3 członków naszego klubu: Michał Szczepański, Jakub Zdańkowski i Agnieszka Krawczyk.

 

 

 

 

Podkategorie

Jednym z głównych celów Wrocławskiego Stowarzyszenia Kendo jest propagowanie dyscyplin Kendo, Iaido i Jodo wśród Wrocławian. W realizacji tego zadania bardzo pomagają nam wrocławskie media. Dzięki współpracy z nimi,  mamy możliwość dotrzeć do szerszej rzeszy mieszkańców Wrocławia oraz Dolnego Śląska. Poniżej prezentujemy artykuły i materiały prasowe które przybliżają naszą działalność.

Wybrane galerie z życia Stowarzyszenia.

fb yt

©2014-2015 Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo     Wszelkie prawa zastrzeżone     Polityka prywatności

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w polityce prywatności i ciasteczek.

  Rozumiem i zgadzam się.