• Zdjęcie_7.png
  • 0A595D49-8E23-42EF-9AAA-267997EE47CC.jpeg
  • Zdjecie_3.png
  • how_to_choose_shinai_3.jpg
  • jodo1.jpg
  • katana.jpg
  • 40293.jpg
  • zdjecie_1.png
  • Zdjęcie_5.jpg
  • 35493857_2321836547833953_6816456322473525248_n.jpg
  • Zdjecie_6.jpg
 


56161469 338194960143473 2829864543000199168 n

murakamibaner1

Zarząd WSK przedstawia uchwałę nr U/05/2022 w sprawie: "Wysokości miesięcznych opłat obowiązkowych uiszczanych przez Członków i Zawodników Wrocławskiego Stowarzyszenia Kendo."

LINK

 

220907 MEI Modena

3 - 4 września w Modenie we Włoszech odbyły się 29-te Mistrzostwa Europy Iaido poprzedzone jednodniowym seminarium.

W Mistrzostwach wzięło udział 189 zawodników z 27 państw, którzy byli sędziowani przez 26 sędziów (6 oraz 7 dany). 

Z naszego klubu członkami Reprezentacji Narodowej Iaido były dwie osoby. Obie wróciły z sukcesami!

Michał Szczepański - III miejsce kategoria 5 dan

Agnieszka Krawczyk - II miejsce kategoria 4 dan. 

Do Polski z medalem wraca również Łukasz Machura (Bumeikan) - I miejsce kategoria 6 dan.

W walkach drużynowych tym razem Polskiej Reprezentacji się nie poszczęściło i odpadła w pierwszej walce po wyjściu z grupy.

Wszyscy członkowie Reprezentacji Iaido dzielnie walczyli i zdobyli cenne doświadczenie. Gratulujemy wszystkim!

 

 

Zapraszamy zawodników, kibiców i sympatyków do wzięcia udziału i śledzenia Międzynarodowego Turnieju Kendo Vratislavia Cup - Wrocław 2-3 lipca, 2022. Turniej zostanie rozegrany w kilku kategoriach w przepięknym obiekcie Politechniki Wrocławskiej przy ulicy Chełmońskiego, początek 2-go lipca godzina 9.00. W ramach turnieju odbędą się też egzaminy na stopnie mistrzowskie Kendo. To już piąta edycja turnieju i pierwsza po okresie epidemii. W tym roku Patronat Honorowy turnieju objęła Ambasada Japonii w Polsce oraz Prezydent miasta Wrocławia, a patronat medialny m.in. TVP. Wysoki poziom sportowy wydarzenia będzie udziałem najlepszych polskich zawodników, przedstawicieli licznych klubów zagranicznych oraz renomowanych sędziów międzynarodowych. Organizatorem turnieju jest Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo przy wsparciu Polskiego Związku Kendo

 

Zapraszamy do śledzenia i kibicowania, a zawodników zachęcamy do pilnego zapisywania się poprzez formularz on line: Formularz Zapisy.

 

Strony Związane z wydarzeniem:

FaceBook

vratislaviacup.pl

kendo.wroclaw.pl/

www.kendo.pl/

 

Już 14 lutego wracamy do treningów Kendo, Iaido i Jodo w Szkole Podstawowej nr 33 przy ul. Kolistej 17 po przerwie spowodowanej feriami zimowymi! Zapraszamy!

 

 

 

220209 1

 

W dniach 04-06 lutego 4 sędziów oraz 2 zawodników z Polski, uczestniczyło w kursie sędziowskim kendo. Z Wrocławskiego Stowarzyszenia Kendo brał udział jako sędzia Wiesław Biel- trener kadry narodowej kendo kobiet. Kurs sędziowski jest kolejnym etapem przygotowań do zbliżających się Mistrzostw Europy które w tym roku odbędą się w maju w Frankfurcie. Z WSK KENDO, do udziału w ME przygotowują się dwie zawodniczki : Natalia Maj i Maria Bober. Całemu zespołowi życzymy wytrwałości i oby te ME mogły się tym razem odbyć.

 

 

Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo życzy wszystkim szczęśliwego Nowego Roku!

 

Zarząd Wrocławskiego Stowarzyszenia Kendo życzy wszystkim wesołych, rodzinnych a przede wszystkim zdrowych Świąt Bożego Narodzenia!

Mistrzostwa Polski Kendo Dzieci, Juniorów i Młodzierzy 2021 dla Wrocławskiego Stowarzyszenia Kendo to start dwóch zawodników, Daniela Leniuka i Mihaila Korotkova, którzy zdobyli swoje pierwsze punkty i pokazali, że chcą walczyć i zwyciężać! Gratulujemy!

 

211010 Krawczyk 4dan

10.10.2021 podczas zgrupowania we włoskiej Bolonii Agnieszka Krawczyk zadała egzamin na 4 dan Jodo! Serdecznie gratulujemy!!!

 

WROCŁAWSKIE STOWARZYSZENIE KENDO ROZPOCZYNA NABÓR DO WSZYSTKICH SEKCJI, KENDO IAIDO I JODO!!!
 
PIERWSZY TRENING ODBĘDZIE SIĘ:
03.09.2021 O GODZ 19.30
KOMPLEKS SPORTOWY GEM
UL.JÓZEFA MIANOWSKIEGO 2B
51-605 WROCŁAW
 
ZAPRASZAMY!!!
 

WROCŁAWSKIE STOWARZYSZENIE KENDO ROZPOCZYNA NABÓR DO GRUPY 35+ !!!

PROJEKT KENDO 35+ JEST SKIEROWANY DO PAŃ I PANÓW !!!

03.09.2021 O GODZ 19.30

KOMPLEKS SPORTOWY GEM

UL.JÓZEFA MIANOWSKIEGO 2B

51-605 WROCŁAW

Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo jako pierwsze w Polsce rozpocznie nabór do grupy 35+.Postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom osób które poszukują nowych wyzwań i pragną wyrwać się choć na chwilę z objęć nudy , wszechobecnych używek elektronicznych lub zwyczajnie się zrelaksować. Kendo pomoże Państwu skutecznie poprawić kondycję fizyczną , doda energii i pewności siebie .

Kendo - droga miecza - to szeroko rozumiany rozwój osobisty i społeczny. Japońska odmiana szermierki ,którą w kraju kwitnącej wiśni trenuje kilka milionów osób.

Chociaż ta piękna dyscyplina sportu zaliczana jest do Budo a sama walka odbywa się w formule full contact jest ona praktycznie bezurazowa.

Zawodników chroni bowiem specjalna zbroja .

Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo jest najstarszym i najbardziej utytułowanym klubem Kendo we Wrocławiu .

Założycielem WSK jest sensei Wiesław Biel 5 dan kendo który pełni funkcję trenera kadry narodowej kobiet. W naszych szeregach posiadamy wielu utalentowanych zawodników którzy odnosza duże sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej .Oprócz sekcji Kendo w naszym klubie są jeszcze sekcje Iaido i Jodo.

Pierwszy miesiąc treningów ( bezplatny ) to zajęcia ogólnorozwojowe, wprowadzające i dopasowane do indywidualnych umiejętności ćwiczących , nauka poruszania się oraz reiho ale również ćwiczenia rozciągające z mieczem treningowym.Do takich ćwiczeń potrzebny będzie zwykły strój sportowy - trenujemy bez obuwia .

Treningi odbywają się w Kompleksie Sportowym GEM na ulicy Mianowskiego 2b (niedaleko Stadionu Olimpijskiego)

oraz w naszym dojo - Szkola Podstawowa na Kolistej (Kozanów)

Podczas treningów spełniane są wszystkie wymogi bezpieczęstwa związane z COVID -19

Zapraszamy serdecznie !!!

210503 Murakami 600 400

Ogromnie nam miło poinformować, że w dniu dzisiejszym Murakami Naotaka Sensei otrzymał od Wszechjapońskiej Federacji Kendo tytuł Jodo Hanshi. Sensei od 18 lat odwiedza Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo aby dzielić się swoją wiedzą. Serdecznie gratulujemy!!! Mamy nadzieję, że jak nie w tym roku, to w przyszłym uda się nam znów spotkać z Senseiem we Wrocławiu!

 

pożegnanie Marii Bober

Wrocław opuszcza niestety Maria Bober – utytułowana zawodniczka (m.in. kilkukrotna medalistka Mistrzostw Polski Kendo, zdobywczyni nagrody kantosho XVII Mistrzostw Świata Kendo w Korei), członkini Kadry Narodowej Kobiet, energiczna trenerka, działaczka Zarządu WSK, a przede wszystkim nasza serdeczna koleżanka.We Wrocławskim Stowarzyszeniu Kendo trenowała 11 lat i choć wraca do rodzinnej miejscowości na Śląsku Cieszyńskim, to mamy nadzieję, że nie zapomni o naszym dojo i będzie nas często odwiedzać.

Śnieżne Kotły kendo

Ekipa WSK w ubiegły weekend udowodniła, że kendo można ćwiczyć wszędzie – chociażby podczas górskiej wycieczki :) Wszystko zaczęło się od spontanicznego pomysłu senseia Wiesława Biela, by w sobotę 12 września wybrać się wspólnie na Śnieżne Kotły w Karkonoszach.

Nasi kendocy również musieli się w końcu oswoić z post-pandemiczną rzeczywistością i zaczęli „wychodzić z dojo”. Okazją ku temu był zorganizowany przez gdański klub Furōkan Letni Obóz Kendo (25-30.08.20) w Pucku. Na zdjęciach uczestnicy wydarzenia z Wrocławskiego Stowarzyszenia Kendo: sensei Wiesław Biel, Jan Blew senior, Jan Blew junior, Paweł Kownacki oraz Artur Patla.

letni obóz kendo 

letni obóz kendo

treningi na GEM-ie

Nie jest to wprawdzie sala przy ul. Kolistej, ale najważniejsze, że po wymuszonej przez pandemię Covid-19 przerwie powracają regularne treningi. Od 22 czerwca do końca sezonu wakacyjnego będziemy spotykać się w poniedziałki o godz. 19:00 i do godz. 20:30 korzystać z sali na kompleksie sportowym GEM przy ul. Józefa Mianowskiego 2b – oczywiście przestrzegając odgórnych zaleceń dotyczących zachowania bezpieczeństwa w dobie koronawirusa. Warto również wspomnieć, że już wcześniej podejmowaliśmy próby wspólnych ćwiczeń – były to treningi ogólnorozwojowe w niewielkich grupach na świeżym powietrzu (park gen. Władysława Andersa).

treningi w parku gen. Andersa

 treningi w parku gen. Andersa

egzamin na stopnie kyu

Wiesław Biel, Maria Bober, Krzysztof Belczyk, Iwona Strycharz, Izabela Sobek-Belczyk oraz Artur Witczyński – oto osoby nadzorujące egzamin, który odbył się ostatnio w WSK (25.02.20). Wszystko poszło sprawnie, a w klubie przybyło osób z wyższymi stopniami kyu:

Jakub Apostolski – 3 kyu

Michał Kuźniarz – 3 kyu

Paweł Dzieciaszek – 3 kyu

Adrian Bociek – 4 kyu

Barbara Hartmann – 5 kyu

Maciej Witosławski – 5 kyu

Grzegorz Brodziak – 5 kyu

Daniel Lax – 5 kyu

Paweł Kownacki – 5 kyu

Maciej Szymański – 5 kyu

Tak trzymać!

Brawa również dla Artura Witczyńskiego, który pierwszy raz (z pomocą senseia Biela) prowadził zdających, wskazując im stanowiska oraz wydając komendy. 

egzamin na stopnie kyu  

egzamin na stopnie kyu

Nagroda Gminy Kąty Wrocławskie

Pełni dumy zawiadamiamy, że sensei Wiesław Biel został 04.02.20 uhonorowany Nagrodą Gminy Kąty Wrocławskie za wysokie osiągnięcia sportowe w roku 2019.

Do tego dwoje świetnych trenerów Wrocławskiego Stowarzyszenia Kendo obchodziło ostatnio urodziny: 28 stycznia Krzysztof Belczyk, natomiast 6 lutego Marysia Bober – wszystkiego dobrego!

keiko z Anną Betley Uchańską i Krzysztofem Bosakiem

Członkowie Wrocławskiego Stowarzyszania Kendo mieli okazję uczestniczyć 16 stycznia w aż dwóch wydarzeniach jednego wieczoru. Najpierw było to keiko na Kolistej z udziałem warszawskich trenerów: Anny Betley-Uchańskiej i Krzysztofa Bosaka oraz będącej pod ich opieką „kadrą młodzików”. Nasi gości byli w drodze na turniej w Mainz, dlatego tym bardziej cieszy nas fakt, że znaleźli czas by potrenować we Wrocławiu.

Następnie po treningu kendocy z WSK udali się do IX LO przy ul. Piotra Skargi, by wspólnie z sekcją jodo uczcić urodziny Jerzego Nyslera. Solenizant podziękował za pamięć w wyjątkowy sposób – był to piękny pokaz jodo, za który serdecznie dziękujemy i jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego!

seminarium Andrey Solodovnikov

Na zaproszenie Wrocławskiego Stowarzyszenia Kendo do Polski przyjechał sensei Andrey Solodovnikov (6 dan kendo), który przez wiele lat był kapitanem Kadry Narodowej Rosji. Ten doświadczony zawodnik i trener Russian Moskenkai Dojo nie po raz pierwszy odwiedził Wrocław – wcześniej pełnił rolę sędziego podczas turnieju Vratislavia Cup. Jednak tym razem zgodził się poprowadzić zgrupowanie kendo, które odbyło się w dniach 11-12.01.20.

Podkategorie

Jednym z głównych celów Wrocławskiego Stowarzyszenia Kendo jest propagowanie dyscyplin Kendo, Iaido i Jodo wśród Wrocławian. W realizacji tego zadania bardzo pomagają nam wrocławskie media. Dzięki współpracy z nimi,  mamy możliwość dotrzeć do szerszej rzeszy mieszkańców Wrocławia oraz Dolnego Śląska. Poniżej prezentujemy artykuły i materiały prasowe które przybliżają naszą działalność.

Wybrane galerie z życia Stowarzyszenia.

fb yt

©2014-2015 Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo     Wszelkie prawa zastrzeżone     Polityka prywatności

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w polityce prywatności i ciasteczek.

  Rozumiem i zgadzam się.